خانه / کتاب‌ها / آن ها که ما نیستیم /
تصویر کاور کتاب آن ها که ما نیستیم
معرفی کتاب

آن ها که ما نیستیم

آن ها که ما نیستیم

اثری از محمد حسینی

دسته بندی

معرفی کتاب

رمان آن ها که ما نیستیم، روایت شخصیت‌ها و جریان‌های در هم پیچیده‌ای است که پیوندگاه آنها به گونه‌ای نویسنده در آغاز کتاب توضیح می‌دهد این است: «تنها حقیقت این رمان این است که تمام آدم‌‌های آن، در همه بخش‌ها، یک نفر است: من.»

خلاصه‌ای از کتاب

کتاب آن ها که ما نیستیم، کاوشی است در دگردیسی آدم ها از خود به دیگری و به دیگران شدن.تصویری در چند و چون گم شدگی ما در لایه لایه های تاریخی سهمگین که می راندمان از خود بودن. آنها که ما نیستیم سرشار از ظرافت های ساختاری ست که در جنبه های مختلف آن قابل ردیابی و شناسایی ست.ایده نقاشی کشیدن مشتری های کافه در فصل اول ارجاعی ظریف است به نقاشی های آدمهای
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- «در آپارتمان را باز گذاشته بود. رفتم تو. در را که بستم، صدایش از پشت در اتاق‌خواب گفت: «الان می‌آیم.» نمی‌آمد. الان نمی‌آمد. گفتم: «بعد از آن همه ماجراها اصلاً رویت می‌شود بیایی؟» تمام این سال‌ها پنهان شده بود. گاهی موهای روی شانه‌اش، دست‌های نازک بی‌رعشه‌اش، نگاهش، نقاشی کردنش، حضور ناگهانی‌اش سرک کشیده بود این‌جا و آن‌جا. اما خودش، تمام و کمال، هیچ‌وقت، هیچ کجا، رو نشان نداده بود. گفتم: «حالا می‌خواهی غربالی چیزی دست و پا کنم برایت؟» سکوت کرد. بعد گفت: «رویم که نمی‌شود. نه به جان تو، اما...» ادامه نداد. بعد، از همان پشت در گفت: «اگر بمانی برایت غذای چینی می‌پزم.» اگر بمانم؟ این همه راه، این همه سال آمده بودم که نمانم؟ گفتم: «طوری نیست بیا.» گفت: «طوری هست. کمی صبر کن. اعتماد به نفس سابق را ندارم.» نشستم. گفت: «قهوه برایت دم می‌کنم. مثل قهوه‌های همان کافه.» مخده مبل‌های حصیری‌اش کهربایی شده بودند. گفتم: «نه. قهوه نمی‌خورم که.» دستگیره تکانی خورد. دستش روی دستگیره بود. اما بازش نمی‌کرد. گفت: «این وقت روز زود نیست؟» روز؟ زود؟ همین را گفتم، طوری که بداند، نه روز است و نه زود. گفت: «واقعا؟ فکر کردم کلی وقت داریم برای معاشرت.» و بیرون آمد و بی‌آن‌که نگاهم کند، رفت به آشپزخانه.»

شناسنامه کتاب

نویسنده: محمد حسینی
ناشر: ثالث
تعداد صفحات: 164
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786004050364
قیمت چاپ چهارم: 13,500 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»