خانه / کتاب‌ها / ارثیه پدری /
تصویر کاور کتاب ارثیه پدری
معرفی کتاب

ارثیه پدری

ارثیه پدری

اثری از سنتیا دی آپریکس سووینی

دسته بندی

معرفی کتاب

«ارثیه‌ پدری» نام رمانی از نویسنده آمریکایی، سینتیا دی آپریکس سووینی (-۱۹۶۰) است که پوران حسن‌زاده (-۱۳۶۳) آن را ترجمه کرده است. این رمان از پرفروش‌های ۲۰۱۶ نیویورک تایمز و بهترین کتاب ۲۰۱۶ به انتخاب خوانندگان به گزارش واشنگتن‌پست، سان فرانسیسکو کرونیکال، آمازون، ریفاینری ۲۹ و... است.

خلاصه‌ای از کتاب

سینتیا دی آپریکس سویینی، با روش بینی و دلسوزی، به کندوکاو احساس جریحه­دار شده یک خانواده می­پردازد و تنهایی و آرزوهای غیر ممکنشان را که منعکس کننده تنهایی و آرزوهای خودمان است آشکار می­کند. این رمان پر است از اتفاق­های غیر منتظره معرکه و انسانیت جاودانه. "ارثیه پدری" داستانی­ است که مدت­های طولانی بعد از خواندن آخرین صفحه­اش، در ذهن شما خواهد ماند
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- هیچ‌کس به یاد نداشت چه کسی اسم «میراث» را روی سرمایه‌ی مشروط آن‌ها گذاشته بود ولی به هر جهت این اسم رویش مانده بود. وقتی پدرشان لئونارد پلام بزرگ تصمیم گرفته بود برای بچه‌هایش سرمایه کنار بگذارد ملودی فقط شانزده سال داشت. او مدام به آن‌ها می‌گفت: «چیز زیادی نیست. یه پس‌انداز ناچیز که خیلی دقیق سرمایه‌گذاری شده و به‌موقعش بینتون تقسیم می‌شه تا ازش لذت ببرین نه این‌که بهره‌برداری نادرست بکنین» سپس پدرشان توضیح داده بود که تا قبل از چهل‌سالگی کوچک‌ترین فرزند خانواده، یعنی ملودی، این پول قابل‌دسترسی نیست.
 • 2- جک اولین کسی بود که به‌وضوح و با دعوا به این نحوه‌ی تقسیم اعتراض کرده بود و می‌خواست بداند که چرا بقیه نمی‌توانند سهمشان را زودتر دریافت کنند و این روش منصفانه نیست چون حین تقسیم پول ملودی از دیگر اعضای خانواده بسیار جوان‌تر است و دیگران زمانی که سهمشان را می‌گیرند خیلی پیرتر از او هستند. ولی لئونارد به این‌که هر کسی چقدر پول و در چه سنی دریافت کند خیلی فکر کرده بود.

شناسنامه کتاب

ناشر: شبگون
تعداد صفحات: 448
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789651292316
قیمت چاپ اول: 32,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»